طرح ها و مقالات

 • تلاش در جهت توسعه محورهای مواصلاتی خمین شامل:
 • پیگیری شبانه روزی ساخت جاده خمین اراک. (در سخت ترین وضعیت مالی کشور، روند ساخت این جاده متوقف نشد و بعد از ۱۵ سال، این پروژه تا پایان امسال آماده افتتاح می‌شود).
 • جاده خمین- گلپایگان: در حال حاضر این جاده تکمیل گردیده و ارتباط با استان اصفهان تسهیل شده است.
 • جاده محلات: بیشتر مسیر تکمیل شده است و قسمت‌های باقی مانده با سرعت در حال ساخت می‌باشد و در سال ۹۵ به اتمام می‌رسد.
 • جاده الیگودرز: به دلیل کم توانی مالی پیمانکار مربوطه، پروژه با کندی پیش رفته است که وزارت‌خانه در نظر دارد با تقویت پیمانکار، این جاده نیز در سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.
 • اخذ ردیف ملی ۲۱۵ برای دو بانده شدن جاده خمین- قورچی باشی-شازند.

برای اتمام این پروژه بالغ بر ۱٫۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است. امیدواریم برای سال آینده یک منابع مالی مناسب و توانمندی به این پروژه اختصاص یابد.

 

 • پی‌گیری جهت اخذ ردیف ملی جهت دو بانده شدن محور خمین-رباط‌مراد- محلات

 

 • تلاش در جهت ارتقا وضعیت بهداشت و درمان شهرستان و تبدیل خمین به قطب توریسم درمانی منطقه شامل:
 • بازسازی و تجهیز ۴ اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره) با مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی.

با توجه به فرسوده بودن تجهییزات اتاق‌های عمل بیمارستان امام خمینی (ره)، یکی از اهدافی که در دوران نمایندگی مدنظر داشتم، تکمیل زیر ساخت‌های بهداشت و درمان شهرستان و تبدیل شهرستان خمین به یک قطب درمانی پزشکی در کشور است. برای تکمیل زیرساخت‌های پزشکی شهرستان توسط تیم اقتصادی عملیات اجرایی ۴ اتاق عمل در بیمارستان امام خمینی (ره) از دی ماه سال ۹۳ شروع شد. برای احداث، تکمیل و تجهیز این ۴ اتاق عمل بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال هزینه گردید. کلیه تجهیزات مورد نظر این اتاق‌های عمل از بهترین تجهیزات و دارای استانداردهای روز دنیا می‌باشد. این پروژه در آبان ماه سال جاری با حضور دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت و درمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. همچنین برای بهینه شدن خدمات درمانی صدها میلیارد ریال تجهیزات و اعتبارات مورد نیاز بیمارستان، از جمله تامین آمبولانس از وزارت بهداشت اخذ گردید.

 

 • اخذ مجوز دانشکده علوم پزشکی برای شهرستان خمین و کمک به تجهیز آن

ما برای شهرمان به این شرایط قانع نبودیم، بهترین موضوعی که می‌توانست اثربخشی داشته باشد و جایگاه شهر ما را از یک شهر معمولی چند پله بالا ببرد، داشتن یک دانشکده علوم پزشکی بود. در دوره وزارت خانم دکتر دستجردی اگر چه درخواست دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد اما ایشان موافقت نمی‌کردند. با روی کار آمدن وزیر بعدی در همان دوران مجدداً مطرح کردیم که اینجا شهر امام است و باید کاری کارشناسانه برای این شهر انجام شود. با رایزنی‌هایی که داشتیم ایشان مجوز دانشکده علوم پزشکی را برای خمین صادر کردند و دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی تبدیل شد. در ابتدا این دانشکده فاقد زیر ساخت‌های لازم بود. به همین منظور توسط تیم اقتصادی مبلغ ۱٫۵ میلیارد ریال تجهیزات برای آن خریداری شد و مورد استفاده دانشجویان قرار گرفت. مجوز دانشکده علوم پزشکی، از تلاشهای اولیه، صدور مجوز و مصوب شدن آن در شورای عالی گسترش و اخذ ردیف مستقل در کارنامه این دوره از نمایندگی مردم عزیز خمین است. اکنون ساختمان دانشکده در بیمارستان حضرت زینب (س) در ابتدای جاده اراک می‌باشد.

 

 • دریافت مجوز احداث بیمارستان فوق تخصصی قلب

به منظور ایجاد قطب درمانی و خدمات‌رسانی تخصصی بهتر و بیشتر و استفاده استان‌های همجوار از خدمات درمانی تخصصی، اقدام به دریافت مجوز بیمارستان فوق تخصصی قلب گردید که مدرن‌ترین تجهیزات روز پزشکی دنیا از جمله کلیه تصویر برداری‌ها و انجام عمل‌های باز قلب برای آن در نظر گرفته شده است.‌

 • پیگیری احداث درمانگاه تامین اجتماعی خمین به منظور کاهش هزینه‌های درمانی مردم (درمانگاه مذکور رو به روی اداره بهزیستی تکمیل و آماده بهره برداری است).

با توجه به اینکه بیش از ۵۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان دارای دفترچه تأمین اجتماعی هستند و درمانگاه فعلی تأمین اجتماعی جوابگو نبود، نیاز به یک مکان مناسب درخور شأن مردم عزیز شهرستان خصوصاً بیمه شدگان تأمین اجتماعی و کانون بازنشستگان داشتیم. لذا در جلسه‌ای که با وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای دکتر ربیعی داشتیم مقرر شد که یک درمانگاه تخصصی مناسب توسط تأمین اجتماعی در شهرستان خمین احداث نمایند و موافقت نمودند و قول دادند که منابع مالی موردنیاز را تخصیص می‌دهیم، تا پیمانکار بتواند بدون دغدغه به کار خود ادامه دهد. این پروژه، یکی از پروژه‌هایی است که از زمانی که کلنگ خورده متوقف نشده و در زمان مقرر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

 • توسعه گردشگری خمین:
 • تدوین نقشه جامع گردشگری خمین با ساخت بزرگترین مجموعه فرهنگی گردشگری کشور.
 • حمایت از بخش خصوصی در جهت ساخت هتل گردشگری.

 

 • رفع معضل آب شهرستان خمین:

 

 • پیگیری‌های مستمر به منظور اجرایی شدن پروژه طرح انتقال آب از سرچشمه‌های دز به خمین و حل بحران آب آشامیدنی شهرستان.

با توجه به کمبود آب شرب شهر و روستاها، ضروری بود جهت دریافت سهم آب خمین ،پروژه کوچری اجرایی گردد و این مهم با توجه به وضعیت مالی دولت به هیچ وجه محقق نمی گردید. لذا میبایست توسط سرمایه گذاری خصوصی تحقق می یافت که با پیگیری های موثر و مداومی که توسط وزارت نیرو انجام شده، متاسفانه به دلیل سپرده شدن این پروژه به پیمانکار غیربومی توسط آب منطقه ای استان – در شرایطی که تیم اقتصادی برای اجرای سریعتر پروژه اعلام آمادگی کرده بود – این پروژه تا کنون پیشرفت قابل توجهی نداشته که بعد از تذکر شفاهی اینجانب در مجلس و با تمهیدات انجام شده این پروژه درتیرماه ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

 

 • پیگیری اعتبار لازم برای تکمیل طرح اجرای فاضلاب شهرستان خمین تخصیص بیش از ۵۰ میلیارد ریال.

با حمایت و پیگیری‌های به عمل آمده برای تکمیل طرح اجرای فاضلاب خمین بیش از ۵۰ میلیارد ریال از وزارت نیرو اعتبار تخصیص داده شد.

 

 

 • پیگیری احداث خط آهن:

خط ریلی محور اراک- خمین- گلپایگان- میمه- اصفهان پروژه مهم و شاه کلید توسعه شهرستان خمین است که استانهای شمالی، مرکزی و جنوبی را به هم متصل می‌کند. با اقدامات انجام گرفته توسط نمایندگان ادوار گذشته پروژه خط آهن اراک- خمین- گلپایگان- میمه- اصفهان دارای ردیف ۲۱۵ شده بود. با پیگیری‌های به عمل آمده پروژه شامل جانمایی، طراحی، نقشه برداری و محاسبات انجام گرفته است. برای اجرای پروژه جلسات متعددی را با وزیر محترم راه و شهرسازی داشته ایم که ایشان اعلام نمودند که دولت به‌خاطر کمبود منابع مالی اگر بخواهد این پروژه را اجرایی نماید سالها طول می‌کشد تا پروژه اجرا شود. بر این اساس مایک سرمایه‌گذار قوی با توان مالی را شناسایی و معرفی کردیم که بتواند پروژه را اجرایی کند. سرمایه‌گذار محترم جلساتی نیز با مسولین مربوطه برگزار کرده است و قول‌هایی نیز داده شده است. اگر سرمایه‌گذار بخش خصوصی با وزارت راه و شهرسازی به توافق برسد این پروژه با سرعت اجرا خواهد شد و تحول مهمی در این بخش به وجود خواهد آمد. امیدواریم هرچه زودتر شاهد کلنگ‌زنی و آغاز فاز اوّل پروژه خط آهن اراک- خمین- گلپایگان- میمه- اصفهان باشیم.

 • پی‌گیری خط ۲۴ گاز جهت تقویت زیرساخت‌های صنعتی شهرستان که کار طراحی آن به اتمام رسیده است و در سال آینده توسط شرکت گاز اجرایی خواهد شد.

 

 • بهرمندی ۱۰۰ درصد مردم روستاها از نعمت گاز با توجه به پیگیری‌های نمایندگان ادوار گذشته شهرستان و با ادامه روند پیگیری‌های انجام شده ۴۰ روستای دارای جمعیت حداقل ۲۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند شده اند. همچنین روستا‌های زیر ۲۰ خانوار هم از این مهم برخوردار گشته اند که با تکمیل این پروژه شهرستان خمین به عنوان منطقه سبز اعلام شد.

 

 

 

 

 

 

 

 • تلاش در جهت ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صنعتی خمین شامل:

 

 • دریافت مجوز اجرای معافیت‌های مالیاتی به مدت ۱۳ سال برای افرادی که در خمین سرمایه‌گذاری کنند که یک امتیاز و فرصت استثنایی برای جذب سرمایه گذاران می‌باشد.

تصویب خمین به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته و برخورداری از معافیت مالیاتی در هیئت وزیران دستاورد خوبی بود که موجب تشویق و جذب سرمایه گذاران به این شهرستان گردید. قبل از اینجانب پیگیری‌های مفصلی به ویژه توسط نماینده محترم دوره هشتم صورت گرفته بود که پس از ایشان می‌بایستی پیگیری‌ها استمرار می‌یافت. بالاخره با پیگیری‌های مستمر از وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه در هیئت وزیران موضوع تصویب گردید و به وزارت خانه‌ها ابلاغ شد.

 • پیگیری رفع مشکلات تقویت و حمایت شهرک صنعتی و نواحی صنعتی خمین

طی این مدت میلیارد‌ها ریال جهت رفع مشکلات و تامین زیر ساخت‌ها و توسعه و آماده‌سازی جهت جذب سرمایه‌گذاران در وزرات صنعت معدن و تجارت به خمین اختصاص داده شد.

 

 • سایپا، پروژه‌ای که متحول شد

پیش از آغاز واگذاری مسئولیت نمایندگی مجلس از طرف مردم شریف خمین، یکی از مطالبات همگانی مردم رسیدگی و تعیین تکلیف پروژه سایپای خمین بود که سالها از مراسم و تشریفات کلنگ زنی و احداث آن گذشته بود. بدون تردید مردم عزیز در انتظار نتایج و اثرات اقتصادی و اشتغال آفرینی آن بودند که این انتظار با وعده‌های مکرر و بی‌نتیجه مسئولان مواجه می‌شد و کام شهروندان گرامی را تلخ می‌نمود.

با آغاز مسئولیت خدمت به مردم، در ابتدا آخرین وضعیت این واحد صنعتی را مورد بررسی قرار گرفت از سایپا تنها یک سوله خالی موجود بود که باد و گذر زمان درب و پنجره‌هایش را تخریب کرده و چیزی از خودروسازی وجود خارجی ندارد.

در نخستین قدم از وزارت صنایع پیگیری آغاز شد و خواستار تعیین تکلیف این پروژه شدم. وزارت مربوطه بر این اعتقاد بود که تصویب کارخانه خودروسازی در خمین یک اشتباه بوده و غیرقابل اجرا می‌باشد. در واقع وزارت صنایع اعتقادی به ایجاد و پیگیری این موضوع نداشت.

در ادامه با حمایت دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس از وزیر صنعت و معدن و معاونینشان در مجلس برای تعیین تکلیف سایپا دعوت شدند. در این جلسه دستور وزیر محترم منجر به انتقال بخشی از تجهیزات مربوطه شد اما متاسفانه پس از گذشت چند ماه اعلام گردید به دلیل کسری بودجه و اعتبار لازم قادر به اجرای طرح نمی باشند و مجدداً پروژه سایپا متوقف گردید.

اما این پایان کار نبود. در ادامه اینجانب به همراه استاندار وقت –مهندس مقیمی- از مراکز متعددی پیگیری مستمر تامین منابع مورد نیاز را آغاز کردیم. با این حال نتیجه مطلوبی بدست نیامد و مجدداً به نقطه صفر بازگشتیم.

اما امید به عنوان پایه‌ای از تفکر شیعی در عرصه فعالیت‌های اجتماعی همواره وجود داشت. به همین منظور مجدداً جلسه‌ای با وزیر محترم صنعت برگزار گردید و تمامی مشکلات این فرآیند مورد بازنگری قرارگرفت و اینجانب خواستار تصمیم گیری و حمایت جدی ایشان شدم. و جناب آقای وزیر طرح و پروژه سایپا را به بخش خصوصی واگذار نمودند و تا حصول نتیجه این پیگیری مشترکاً صورت پذیرفت.

اکنون این پروژه پس از سه سال پیگیری مستمر در حال احداث فضاهای موجود و نصب دستگاه‌ها و تجهیزات لازم می‌باشد. همچنین خط تولید پروژه، خط تولیدی جدید می‌باشد که خودرویی با نام و کیفیت متفاوتی را تولید خواهد کرد. بدون تردید با توجه به تلاش‌هایی که صورت گرفته است و این پروژه بلاتکلیف را پس از سه سال مجدداً به راه انداخته است، امیدواریم سال ۹۵ شاهد بهره برداری آن باشیم.

 

 • رفع موانع احداث پتروشیمی خمین پس از ۳ سال تلاش خستگی ناپذیر (در حال حاضر همه تجهیزات از گمرک ترخیص شده و به سایت شهرک صنعتی منتقل و آماده اجرا و نصب می‌باشد).

متاسفانه سال‌ها از مراسم کلنگ زنی پروژه پتروشیمی گذشته بود و این طرح نیز از مجموعه طرح‌هایی بود که بلاتکلیف مانده بود. در آغاز به بررسی آخرین وضعیت طرح و نظر سرمایه‌گذاران مربوطه پرداخته شد و این نتیجه حاصل شد که سرمایه‌گذاران به دلیل عدم برخورداری از پشتیبانی لازم، انگیزه کافی را برای اجرای پروژه پتروشیمی ندارند.

بر همین اساس به دلیل اهمیت موضوع و اثربخشی در توسعه صنعت و اقتصاد شهرستان و به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب سلسله جلساتی با وزیر محترم نفت و معاونین ایشان و افراد موثر ترتیب داده شد. اگرچه پیگیری‌ها و مجاهدات به جلسات محدود نمی شد.

علی رغم تحریم‌های شدیدی که وجود داشت، اما کلیه تجهیزات پتروشیمی از کشورهای اروپایی خریداری شد و مجریان محترم  با دور زدن تحریم‌ها موفق شدند همه تجهیزات مزبور را به ایران انتقال دهند و اکنون بخش قابل توجهی از آنها در قسمت شمالی شهرک صنعتی خمین استقرار یافته اند.

با آغاز فرآیند تولیدات پتروشیمی، از محصولات این پروژه عظیم صدها کارخانه صنایع پایین دستی قابل احداث خواهد بود که پتروشیمی خمین می‌تواند موتور محرکه‌ای برای شکل‌گیری مراکز صنعتی –تولیدی پیرامونی متعددی باشد.

 

 

 • بزرگترین مجتمع مرغداری ۲ میلیون قطعه‌ای خاور‌میانه که توسط تیم اقتصادی در حال ساخت است. (این پروژه در کیلومتر ۱۰ جاده قورچی باشی می‌باشد،که توسط یک شرکت آلمانی طراحی و اجرا شده است و فاز اول آن به زودی افتتاح می‌گردد.)

 

 • دعوت و حمایت از شرکت ویستا اعتماد ایرانیان جهت احداث کارخانه ظروف چینی با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی در شهرک صنعتی خمین. ( انجام فرایند طراحی تا راه اندازی آن ۳ سال به طول انجامیده که فاز اول آن با ۲۵۰ نفر اشتغال زایی به زودی افتتاح می‌گردد، که با رسیدن به ظرفیت کامل برای ۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.)

 

 • احداث مجتمع دامداری ۳۰ هزار راسی توسط تیم اقتصادی

این مجتمع در سه فاز طراحی شده است. سازه پرژه صد درصد پیشرفت فیزیکی دارد. فاز اول آن در جاده گلپایگان به زودی افتتاح می‌شود و برای ۱۵۰ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال می‌کند.

 

جذب و سرمایه‌گذاری گسترده جهت ایجاد اشتغال و رفع فقر و محرومیت از خمین تاکنون از دهها سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در خمین دعوت به عمل آمده است، که تاکنون در این دوره حدود ۳۵ طرح و پروژه تصویب و در فرایند اجرا می‌باشند که از ۲۰ تا ۹۰ درصد دارای پیشرفت میباشند و در چشم انداز برنامه‌های خود درصدد آن هستیم طی دو سال آینده میزان اشتغال ایجاد شده را تا سقف ۴۰۰۰ نفر برسانیم و فشار مشکلات را از مردم کاهش بدهیم.

 

 

 • کارخانه کاغذ

کارخانه کاغذ یکی از پروژه‌های بسیار ارزشمند در سطح ملی است. درحال حاضر این صنعتی که در خمین وجود دارد، کشور به شدت بدان نیازمند است. به علت اینکه واردات کاغذ یکی از مصیبت‌های کشور می‌باشد. این کارخانه به لحاظ کیفیت تولید، توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داراست. این واحد صنعتی بیش از یک دهه بدون تکلیف مانده بود.

یکی ازموضوعاتی که احساس کردیم باید پیگیری کنیم که هم برای اقتصاد ملی و هم اثرگذاری بر اقتصاد شهرستان مفید و موثر خواهد بود این کارخانه بوده است.

هنگامی که صاحب کارخانه را یافتیم، ایشان دچار مشکلات فراوانی بود:

 • عدم توانایی تامین بخشی از منابع ارزی
 • عدم توانایی انتقال منابع ارزی به کشورهای خارجی به منظور خرید برخی تجهیزات به دلیل شرایط بوجود آمده پیرامون تحریم‌ها

به همین منظور سلسله جلساتی را در سازمان برنامه و بودجه ترتیب دادیم و در تداوم آن نشستی را با جناب آقای نعمت زاده مهیا نمودیم که ایشان توانستند مشکلاتش را انتقال دهد. مترتب بر این فرآیند، وزیر محترم صنعت و معدن، تمامی مشکلات ایشان را بررسی نمودند و دستورات لازم را صادر نمودند. سازمان برنامه هم از منابع صندوق توسعه، بخشی را به ایشان اختصاص دادند و میسر گردید که تجهیزات مورد نیاز به جای کشورهای اروپایی از چین خریداری و تامین گردد.

در حال حاضر بنابر پیگیری‌هایی که شخصاً صورت داده شده است، تمامی مشکلات ایشان مرتفع گردیده و به زودی به چرخه تولید شهرستان و کشور ملحق می‌گردد.

 

 

 • تلاش در جهت بالا بردن سطح علم و دانش شهرستان خمین شامل:
 • پی‌گیری اخذ مجوز ۹ رشته دکتری و ۸ رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی خمین

با توجه به کاهش تعداد دانشجویان در مقاطع کاردانی و کارشناسی، آینده خوبی برای این دانشگاه دیده نمی‌شد. کاری که می‌شد برای نجات این دانشگاه انجام داد، این بود که می‌بایست مجوز رشته‌های دکتری و کارشناسی ارشد اخذ می‌شد. با درخواستی که مدیران دانشگاه از ما داشتند تا با آنها همکاری کرده وحمایتشان کنیم، با مسئولین وزارت علوم و دانشگاه آزاد سلسله جلساتی را ترتیب دادیم و به دنبال آن پیگیری‌هایی صورت پذیرفت که امروز ۹ رشته دکتری برای دانشگاه آزاد خمین اخذ شده و ۸ رشته هم در کارشناسی ارشد. در واقع با این اقدامات وزن دانشگاه آزاد خمین در بالاترین جایگاه بعد از مرکز استان قرار گرفت.

 

 

 • دانشکده علوم پزشکی که در حال حاضر دارای ۲۵۰ دانشجو در رشته‌های اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی،پرستاری و کاردانی فوریت‌های پزشکی فعالیت می‌کند و به زودی رشته‌های کارشناسی پرتو‌شناسی و کارشناسی ناپیوسته بیهوشی نیز به رشته‌های موجود اضافه می‌گردد. با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیری برای آن انتخاب شده و مهمتر از همه ردیف مستقل مالی برای این دانشکده در لایحه بودجه کشور تصویب شده است.

 

 • دانشکده علوم قرآنی:

دانشکده علوم قرآنی از مصوبات مقام معظم رهبری طی سفری که ایشان در سال ۱۳۷۹ به شهرستان داشته‌اند، بوده که درسال ۱۳۸۶ افتتاح شد و دانشجو پذیرفت. متاسفانه دانشکده علوم قرآنی از پایین‌ترین امکانات برخوردار بود که تمام سعی خود را به منظور حمایت از این دانشکده صورت دادیم.

تلاش‌های اولیه‌ای که صورت پذیرفت مشتمل بر تامین بخش عمده‌ای از منابع پولی بود که دراختیارشان قرارگرفت.

تلاش‌های عمده‌ای صورت گرفت تا ردیف بودجه دانشکده علوم قرآنی در وزارت علوم تخصیص شود. با وقوع چنین رخدادی برنامه‌های وسیعی به منظور رفع مشکلات خوابگاه‌های خواهران صورت گرفته است که در صورت حصول نتیجه جذب دانشجویان خواهر نیز میسر خواهد شد و در ادامه دانشکده علوم قرآنی قوت بیشتری خواهد گرفت.

 • خانه ریاضی:

بدون تردید در همه علوم و بویژه فلسفه علم اعتقاد بر این است که ریاضی اساس تفکر علمی را شکل می‌دهد. درکل کشور ۵ خانه ریاضی وجود دارد که یکی از این خانه‌های ریاضی در شهر خمین است. با آغاز امانتی که مردم عزیز به عنوان نمایندگی بر عهده ما گذاشتند در ابتدا بررسی‌هایی را در این خصوص انجام دادیم و دریافتیم ظرفیت‌های بسیارخوب و پتانسیل‌های قدرتمندی در این رابطه وجود دارد که اثرگذاری آن از دوره ابتدایی تا دانشگاه ادامه دارد و می‌تواند پایه‌های علمی جوانان این شهرستان را تقویت کند. وقتی که بررسی‌ها انجام گرفت دریافتیم که چنین ظرفیتی برای شهرستان جود دارد. بنابراین تصمیم قاطعانه گرفتیم تا هر جایی که حمایت نیاز دارد به ویژه حمایت‌های مالی و پشتوانه‌های علمی، این حمایت‌ها را سریعاً صورت دهیم.

اساتید رده یک کشوری به عنوان پشتوانه‌های علمی کشور را دعوت نمودیم. بسیاری از اساتید درجه یک کشور حضور یافتند و همایش‌های علمی سطح بالایی برگزار گردید که برای معلمین ریاضی و محصلین و کسانی که دوستدار آشنایی و علم‌اندوزی علوم ریاضی بودند بسیار اثربخش بود که در همایش اخیر نیز پدر علم ریاضی دعوت شدند که آثار بسیار خوبی در این باره حاصل شد. از جمله ارتقاء اعتماد به نفس علمی و روزآمد شدن یافته‌های علمی شهر هم در میان دانش‌آموزان و هم در میان معلمان و اساتید.

 

 • امور فرهنگی با محوریت انس با قرآن:
 • به منظور توسعه امور فرهنگی در سطح شهرستان خمین تاکید و تکیه ما به ارتباط و انس با قرآن بوده است. بنابراین حمایت از موسسات قرآنی در دستور کار قرار گرفت. این حمایت‌ها مشتمل بر:
 • تامین هزینه‌های تشویقی ده‌ها نفر از حافظین کل قرآن به مکه و مشهد و کربلا و نجف.
 • تامین هدایای نقدی تشویقی ایشان.
 • تامین هزینه‌های اداره سازمان‌ها و موسسات فرهنگی و حمایت از آنها.

 

 

در حال حاضر شهر ما بیش از ۱۰۰ حافظ کل قرآن دارد که در استان نرخی فوق العاده ارزشمند است که از درخشندگی خاصی برخوردار است وهیچ  شهری در استان مثل خمین درحال حاضر چنین مزیتی ندارد.

همچنین دعوت از اساتید برتر کشوری و بین‌المللی در حوزه علوم قرآنی و حضور موثرشان در شهرستان خمین، به منظور بهره مندی مردم عزیز از ایشان.

به طور کلی ما به دنبال این بودیم که هر جایی که علما رفته اند و اخلاق مردم و فرهنگ عمومی به واسطه ی حضور علما تقویت و ساخته می‌شود ما نیز پیرو راه علما باشیم.

 

 • اعتبار ماده ۱۸۰ در خدمت عمران و توسعه شهر و روستا :
 • پیگیری تامین آب شرب روستاهایی که مشکل اساسی داشتند، اکثر روستا‌ها بهره مند از آب شرب گردیدند، با تخصیص بیش از ۲۰ میلیارد ریال.
 • پروژه‌های انتقال آب

اولویت واگذاری اعتبار دریافتی برای ساماندهی و بهره برداری بهینه از آب‌های کشاورزی با طرح‌های کانال کشی و لوله گذاری ( در روستاهای کوکه، محمدآباد، فرفهان، خان آباد، ده ملا، قاسم آباد، شهابیه، دمنه، مزرعه حسین، قورچی باشی، لیلیان) با تخصیص بیش از ۳۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی.

 

 • پیگیری تخصیصی اعتبار لازم برای احداث و تکمیل سالن‌های ورزشی روستایی و شهری
 • حمایت و تامین اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل اماکن متعلق به اموزش و پرورش
 • پروژه‌های دیوار ساحلی رودخانه‌، جدول‌گذاری، زیر سازی و آسفالت جاده‌های روستایی شامل:

ازنوجان، آشناخور، امیریه، زرشک، سیف الدین، جوادیه، جلماجرد، خان‌آباد، حشمتیه، تنجران فرنق، قلعه بابو، کفسان، میشیجان، لیلیان،خلیل اباد، آشمسیان، شهابیه، داوود اباد، سرکوبه، دهنو، لکان، کفسان، ورچه، وراباد، طیب آباد، سوک قزقان

 

 • توفیق یاری و کمک و همراهی با محرومان

پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه و جنگ جهانی تمام عیار اقتصادی علیه ایران به منظور فشار به مردم و ایجاد تنش بین مردم با دولت و سقوط حکومت اسلامی، اقشار زیادی از جامعه دچار مضیغه و سختی مضاعف شدند که می بایستی در این ایام فراموش نمیشدند.

لذا تلاش گردید از منابع موجود خود و سایر منابع بالاخص تیم اقتصادی، به طور گسترده در کنار مردم و یار و غمخوار آنها گردیده و اهتمام ویژه‌ای به رفع مشکلات آنها نمودیم و در بخش معیشتی، درمانی، تامین مسکن، تهیه جهیزیه، شهریه دانشجویی به طور گسترده اقدام به حمایت نمودند که طی این چند سال بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال به صورت نقدی خدمات ارائه گردید.

همچنین کمک و مساعدت گسترده‌ای به مدارس و مراکز آموزشی که در آنها محصلین خانواده‌های محروم بودند صورت گرفت.

 

 

 • پیگیری قانون جامع حمایت از معلولین در فراکسیون حمایت از معلولان (عضو فراکسیون )

در این دوره با همت اعضای فراکسیون و با حضور نمایندگان و نخبگان برگزیده از جامعه معلولین در مجلس طرح‌های مورد نیاز آنها در حوزه قانون گذاری مورد بررسی قرار گرفته شد و به کمسیون تخصصی پیشنهاد گردید. که از قانون جامع حمایت از معلولین می‌باشد که مراحل بررسی کارشناسی آن طی شده و ان شاء الله پیگیری برای مراحل تصویب و ابلاغ آن با جدیت اقدام خواهد شد.