استان مرکزی رتبه نخست واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی کشور را دارد

خمین – ایرنا – مدیرعامل شرکت شهرکهای استان مرکزی گفت: این استان در زمینه واگذاری زمین به متقاضیان و صنعتگران در شهرک ها و نواحی صنعتی در جایگاه اول کشور قرار دارد.

مصطفی آمره روز چهار شنبه در نشست با نماینده مردم خمین در خانه ملت،افزود: ۲۳۰ هکتار از اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی استان پارسال برای ۲۱۱ قرارداد واگذار شد که بیشترین میزان واگذاری ها را در سطح کشور شامل شده است.

وی اظهارکرد: این میزان زمین واگذاری در ۲۴ شهرک و نواحی صنعتی استان بود که سهم شهرستان خمین ۴۲ هکتار از ۲۳۰ هکتار بوده است.
وی ادامه داد: ۸۳ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی استان در سال گذشته با ۶ هزار و ۷۶۱میلیون ریال بهره برداری شد که ۹۱۲ فرصت شغلی ایجاد کردند.
آمره ادامه داد: ۴۲ واحد صنعتی در استان مرکزی غیر فعال بود که باا پرداخت تسهیلات و رفع موانع تولید به مدار تولید برگشت.

آمره ادامه داد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره وری و تولید، واحدهای صنعتی استان عارضه یابی شدند و مشاوران در شهرک های صنعتی مستقر و کارگاه های آموزشی برگزار کردند.
وی گفت: در این راستا ۲۰۶ دروه آموزشی برگزار شد که ۶ هزار و ۶۶۸ نفر در این دوره های آموزشی شرکت داشتند و این تعداد ۶ برابر شرکت کنندگان دوره های آموزشی در سال های گذشته بوده است.
آمره افزود: برگزاری ۱۵ تور صنعتی برای کسب تجربه در زمینه سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی از اقدامات دیگر این در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بود.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: ۳۲۱ واحد صنعتی استان پارسال در نمایشگاه های داخلی و خارجی شرکت کردند که بخشی از هزینه ها توسط شرکت شهرک ها تامین شد.
وی ادامه داد: هر شرکت یا واحد صنعتی که بخواهد در نمایشگاه بی المللی به عنوان غرفه دار حاضر شود، ۵۰ درصد هزینه آن تا سقف ۵۰ میلیون ریال توسط شرکت شهرک ها تامین می شود.
آمره افزود: امسال کلینیک صنعت در شهرک های صنعتی راه اندازی می شود تا خدمات مشاوره ای برای رفع مشکلات صنایع ارائه شود.

آمره، خواستار تخصیص اعتبار از منابع مختلف برای اجرای طرح های زیر بنایی آب ،برق و گاز برای شهرک و نواحی صنعتی شهرستان خمین شد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق شعار امسال، ایجاد اشتغال جدید و افزایش تولید نیاز است که در چارچوبی هدفمند و مستمر صنایع حمایت شوند.
محمد ابراهیم رضایی افزود: با توجه به شرایط کشور بر همه لازم است که به گونه‌ای در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل کنند که حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال حاصل شود.
وی ادامه داد: موانع تولید از طریق اعمال سیاست‌های تاثیرگذار بر رونق تولید برطرف می شود و دلگرمی بین صنعتگران و کارآفرینان ایجاد می کند و زمینه ساز حضور سرمایه‌گذاران و فعالیت بخش خصوصی، موجب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
رضایی افزود: رکود صنایع به دلیل واردات بی رویه قاچاق کالا است و سالانه میلیاردها دلار کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود که تهدیدی جدی برای اقتصاد و اشتغال کشور است.
وی، برخورد جدی با قاچاق کالا را از دیگر اولویت‌های سال جاری بیان کرد و گفت: قاچاق کالا یکی از مهمترین چالش‌های کشور است که آسیب جدی را به اقتصاد و اشتغال کشور وارد می‌کند.
در این نشست مهمترین مشکلات و زیر ساختهای توسعه صنعت در خمین گاز و برق عنوان شد.
شهرستان خمین با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای یک شهرک و ۲ ناحیه صنعتی است.

همچنین ببینید

IMG_0073

سیستم اداری کشور تسهیل‌گر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست

سیستم اداری کشور تسهیل‌گر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *