طرح راه آهن اراک – خمین – اصفهان با قول مساعد وزیر راه و شهرسازی امسال کلید می خورد

 محمد ابراهیم رضایی روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه افزود: با پی گیری های مستمر با وجودی که طرح راه اهن اراک – خمین ازاولویت های طرح های توسعه ای دولت نیست، اما وزیر راه و شهرسازی قول مساعدت لازم را ابراز کرده است.

وی ادامه داد: سال های گذشته برای اجرایی شدن این طرح با وجود منابع مالی دولتی محدود، دو سرمایه گذار خارجی برای اجرای این طرح معرفی شد که متاسفانه پروژه های دیگر به آنها معرفی شد.
وی بیان کرد: راه آهن اراک – خمین – اصفهان از برنامه های زیر بنایی شهرستان خمین است که تاثیر به سزایی بر توسعه این منطقه خواهد گذاشت.
وی بیان کرد: این خط ریلی، مسیر و شاهراه استان های شمالی، مرکزی، جنوبی و همچنین دو استان صنعتی مرکزی و اصفهان است و در فصل حمل و نقل استان اهمیت زیادی دارد.

 

رضایی گفت: همچنين پيگيري مستمر و تخصيص منابع به منظور تکمیل شبکه هاي جاده‌اي پروژه جاده خمين_ اليگودرز با اعتبار يازده ميليارد تومان مصوب دولت که از اولويت هاي سال جاري است و تا پايان سال ۹۶ به اتمام مي‌رسد.
وی افزود: مشکل پل کمربندي تقاطع خمين به محلات حل شده است و در ۲ ماه آينده تکميل خواهد شد؛ همچنین در مورد گاز مورد نیاز صنعت، با انتصال خط انتقال گاز از سمت گلپايگان _ خمين _ اليگودرز به شهرک صنعتي، گاز مورد نياز شهرک صنعتی تامين مي شود و در فاز بعدي اجراي خط انتقال گاز از دليجان به خمين انجام مي شود.
وي در خصوص تامين برق گفت: با دعوت از چند شرکت خصوصي براي سرمايه گذاري، چهار شرکت مجوز اجراي پروژه توليد برق خورشيدي در خمين را گرفته‌اندکه بالاي ۵۰ مگابايت برق توليد مي شود که هر مگابايت بيش از ۲ ميليارد تومان اعتبار براير تجهيزات و سايت نياز دارد.

 

نماينده مردم خمين ادامه داد: همچنين پروژه آبرساني که قرار بود سال ۹۴ به بهره برداري برسد با مشکلاتي که بوجود آمد و مدت زماني بيشتر طول کشيد اين پروژه تکميل شده و بخش آزمايشي در نيمه ماه رمضان و افتتاح رسمي تا پايان ماه رمضان انجام مي شود که علاوه بر تامين آب شرب خمين، آب شرب روستاهاي شرقي شهرستان و بخشي از آب صنعت از اين راه تامين مي‌شود.
رضايي افزود : با توجه به اين که شهر خمين در بحث اشتغال بسيار مشکل دارد پيش بيني مي شود بتوان حجم زيادي از اين فشار را کاهش داد، احداث باغ گردشگري با پيش بيني اعتبار ۲۰ ميليارد تومان در زمينه اشتغالزايي و  رونق صنعت توريسم يکي ديگر از پروژه هاي در حال پيگيري و اجرا است، همچنين تاسيس کارخانه فروسيليس که بزرگترين پروژه صنعتي در خمين است که فاز يک با ۹۰ نفر اشتغال بالاي ۷۰ درصد پيشرفت دارد و فاز دوم سه هزار نفر اشتغال و اعتباري بالغ بر سيصد هزار ميليارد تومان نياز است.

 

وی عبور از معضل بیکاری در این شهرستان را در گرو فعالیت صنایع نخ، اجرای پروژه های مختلف کشاورزی از جمله پروژه پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار ۲ میلیون قطعه ای، احداث پتروشیمی و راه اندازی صنعت خودرو سازی عنوان کرد.
نماينده مردم خمين در مجلس اضافه کرد:  امسال از محل درآمدهاي متمرکز در استان که متناسب با جمعيت و ميزان محروميت شهر تقسيم تقسيم مي شود سهم خمين ۴۷ ميليارد تومان اختصاص داده شده است که در توسعه شهر مي تواند موثر باشد که خوشبختانه در چند سال اخير سرمايه گذاري در خمين به دليل آماده بودن زير ساخت ها، مقرون به صرفه بودن، حمايت دولت و تشويق سرمايه گذار، رشد داشته است.

همچنین ببینید

IMG_0073

سیستم اداری کشور تسهیل‌گر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست

سیستم اداری کشور تسهیل‌گر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *