اقدامات تروریستی در تهران علملیات روانی و تبلیغی علیه ایران بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدامات تروریستی در تهران برنامه‌ای کور بود و بیشتر جنبه روانی و تبلیغی علیه ایران بود تا احساس حقارت عربستان در مقابل ایران را بپوشاند.
محمد ابراهیم رضایی، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در تهران گفت: امنیت ایران بر خلاف تنش‌های خاورمیانه و غرب آسیا، در سطح بین‌الملل از جایگاه رفیعی برخوردار است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ضریب امنیتی در ایران بسیار بالاست و بیشتر برنامه‌های تروریستی و تخریبی قبل از شروع، با درایت و هوشیاری نیروهای اطلاعاتی با شکست مواجه می‌شوند، این امر بزرگترین دستاورد امنیتی کشور است.
رضایی با اشاره به تلاش دشمنان نظام برای شکستن ابهت امنیتی ایران در جهان ادامه داد: حوادث تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) نشان داد که شبکه‌های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و عربستان در این زمینه برنامه‌ریزی دارند.
وی اظهار داشت: این اقدامات تروریستی برنامه‌ای کور بود و بیشتر جنبه روانی و تبلیغی علیه ایران بود تا احساس حقارت عربستان در مقابل ایران را بپوشاند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تمام توانایی اطلاعاتی دشمنان همین بود که در این دو حادثه بروز دادند، در حرم امام خمینی(ره) تروریست‌ها در اقدام اولیه لو رفتند و در حادثه مجلس نیز نتوانستند به صحن علنی راه پیدا کنند.
وی با بیان اینکه تروریست‌ها در عملیات کور، مردم عادی را به شهادت رساندند گفت: آنها برای ورود به مجلس از مسیری که مراجعه کنندگان برای پیگیری امور خود با  نمایندگان مجلس دیدار می‌کنند وارد شدند زیرا برای رعایت حال مردم، نحوه کنترل در این قسمت آسان‌تر است.
رضایی ادامه داد: تروریست‌ها ابتدا با لباس زنانه از دید کنترل کننده اول عبور کرده و سپس محافظ مسلح را به شهادت رساندند و مردم بی‌گناه را به رگبار گرفته و جمعی را مجروح کردند.در این اقدام از پیش تعیین شده افراد مسلح قصد ورود به صحن علنی مجلس را داشتند که با آنها مقابله می‌شود و به سمت دفاتر نمایندگان متواری می‌شوند.
نماینده مردم در خانه ملت تصریح کرد: این اقدامات دسیسه دشمنان نظام علیه اقتدار امنیتی کشور است، از این حربه برای توجیه افکار عمومی در برابر هزینه‌های میلیاردی استفاده کردند اما  نتیجه‌ای به دنبال نداشت.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تیم‌های بعدی تروریستی که احتمال فعال بودن آنها وجود داشت دستگیر شدند افزود: اسرائیل در طرح‌ریزی حوادث تروریستی تهران حضور داشت، عربستان به طور واضح دست داشت و آمریکا پشتیبان آن بود. عناصر در اجرای این طرح تروریستی زیرک و توانمند نبودند بلکه کودن و ناتوان در مأموریت خود بودند که فقط به مردم عادی آسیب رساندند.

همچنین ببینید

n82696558-71928424

اظهارات رئیس جمهور آمریکا ناشی از احساس شکست در مقابل ایران است

اظهارات رئیس جمهور آمریکا ناشی از احساس شکست در مقابل ایران است  عضو هیات رئیسه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *